![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13658460
*
nr 1365 8460
Spegel
Teak, Hovmantorp, 112x50 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 20:18:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 09:31:49
1
700 kr
5/12 16:35:14
2
700 kr
5/12 16:35:14
1
700 kr (Budbetjänt)
5/12 16:37:10
2
800 kr
7/12 14:15:05
3
900 kr
7/12 20:12:17
4
1.200 kr
7/12 20:12:46
3
1.100 kr
7/12 20:12:46
4
1.200 kr (Budbetjänt)
7/12 20:13:06
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hovmantorp spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1365 8460
Spegel
Teak, Hovmantorp, 112x50 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 09:31:49 | 1 | 700 kr |
5/12 16:35:14 | 2 | 700 kr |
5/12 16:35:14 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
5/12 16:37:10 | 2 | 800 kr |
7/12 14:15:05 | 3 | 900 kr |
7/12 20:12:17 | 4 | 1.200 kr |
7/12 20:12:46 | 3 | 1.100 kr |
7/12 20:12:46 | 4 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
7/12 20:13:06 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hovmantorp spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53